Sport

sport

Deplasare dificilă: U Craiova- FC Hermannstadt, vineri la 20.30

U Craiova vs FC Hermannstadt, etapa a XXIV-a, Liga 1 În cea de-a XXIV-a etapă din Liga 1, A.F.C.Hermannstadt se deplasează la Craiova pentru confruntarea cu vicecampioana ediției precedente de… Continua

Zeci de fete se bat în Finala Cupei României de Box Feminin 2021, în ring la Sibiu

Finala Cupei României – peste 160 de pugiliste Sibiul va găzdui în perioada 01-06 martie 2021 Finala Cupei României de Box Feminin. În cadrul competiției sportive, organizate pentru prima dată… Continua

FC Hermannstadt, victorie după 10 meciuri

În etapa a 23-a din Liga 1, echipa pregătită de Liviu Ciobotariu a reușit să spargă gheața. În timp de FCSB a înregistrat cel de al treilea eșec consecutiv. FC… Continua

Billal, noul număr 30 de la FC Hermannstadt

Billal Sebaihi este un mijlocaș de picior stâng, cu dublă cetățenie (franceză&algeriană), în vârstă de 28 de ani, cotat la suma de 450.000 euro pe siteurile de specialitate. Bilal mai… Continua

FCH-FCSB – Biletul virtual costă 5 lei

FCH-FCSB – Un meci pentru o revanșă! După ce în tur FCSB a înscris 5 goluri pe Arena Națională, FC Hermannstadt caută să obțină revanșa. Echipa sibiană își dorește prima… Continua

Aias Aosman, noul decar de la FCH

Aias Aosman, noul mijlocaș central ofensiv Noul număr 10 al A.F.C.Hermannstadt va fi începând de astăzi internaționalul syrian Aias Aosman, care s-a alăturat astăzi echipei noastre din postura de jucător… Continua

1 punct după meciul cu UTA Arad

1 punct valoros Meciul a început cu o primă repriză lipsită de ocazii notabile. În repriza secundă arădenii au deschis scorul prin  Albu,  după o centrare a lui Roger. Gazdele… Continua

FC Hermannstadt vrea 3 puncte în etapa XXII

FC Hermannstadt joacă în deplasare contra celor de la U.T.A.Arad, o echipă de tradiție din fotbalul românesc. Gazdele vin după o victorie clară în etapa precedentă, cu Academica Clinceni (0-3)… Continua

FC Hermannstadt – deplasare fără puncte la Botoșani. Scor final 1 – 0

În etapa a XX-a din Liga I, A.F.C.Hermannstadt a jucat în deplasare contra celor de la F.C.Botoșani. Gazdele de la Botoșani au venit după o serie de două înfrângeri și… Continua

AFC Hermannstadt a deschis scorul, dar a pierdut cu 1 la 3

AFC Hermannstadt a deschis scorul AFC Hermannstadt a reușit să deschidă scorul aseară pe terenul Gaz Metan din Mediaș, după o fază frumoasă finalizată de Romario Pires. Însă după 4… Continua