FC Hermannstadt rămâne pe locul 9, direct retrogradabil. Dinamo are 4 victorii consecutive

Meci greu pentru echipa sibiană, aseară în fața celor de la Dinamo. Totul s-a năruit în minutul 34, când Stoica faultează în careu, iar arbitrul dictează penalty.  Pentru greșeala comisă, Stoica primește cartonaș roșu și lasă echipa în 10 oameni. Golul 2 a venit în minutele de prelungiri, tot după un fault în careu.

După scorul de 1-0 pentru câinii roșii, elevii lui Eugen Beza n-au mai putut ajungecu mingea la poarta adversă pentru a înscrie.

Dinamo a acumulat 12 puncte în ultimele 4 meciuri

Dinamo a ajuns astfel la o serie de 4 victorii și se salvează de retrogradarea directă. Are acum 27 de puncte, cu 4 peste cealaltă echipă aflată pe loc de baraj.

Hermannstadt rămâne pe locul 9, loc direct retrogradabil. Cu doar două etape înainte de finalul play-out-ului, distanța față de locurile de baraj este de 3 puncte.