Bucate și meșteșuguri din Țara Secașelor, ediția 5

Bucate și meșteșuguri din Țara Secașelor, duminică, 25 septembrie

Bucate și meșteșuguri din Țara Secașelor se desfășoară în ultima duminică din septembrie, între orele 10-16, la Muzeul Țării Secașelor, unitate a Muzeului ASTRA din localitatea Miercurea Sibiului.

”La sfârșitul primei luni de toamnă vă invităm la o nouă ediție a evenimentului din cadrul Muzeul Țării Secașelor, din Miercurea Sibiului”, transmit reprezentanții Muzeului ASTRA.

Producătorii locali vor comercializa aici pâine, tăieței, legume și fructe proaspete, sucuri naturale, brânză, miere, murături, obiecte decorative și multe alte produse naturale specifice zonei. Și de această dată vizitatorii vor putea degusta un preparat tradițional gătit la fața locului: mâncare de fasole cu ciolan afumat.

Pentru mai multe informații din Sibiu, vizitați site-ul nostru www.opiniadesibiu.ro.
Scroll to top